Újra gyorsan emelkednek az energiaárak, de Brüsszel ezúttal is Kijev oldalán áll (VIDEÓ)
Nagy árat fizet Európa, amiért az EU nem lép fel Ukrajnával szemben egy fontos kérdésben. Szakértő a részletekről.
Bár az Európai Bizottság elutasította a kormány kérését, hogy tegye lehetővé az internet áfájának csökkentését, a területért felelős Pierre Moscovici, az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi biztosa támogatná az ötletet. Erre alapozva a kormány továbbra is ragaszkodik az internet áfájának csökkentéséhez.
A brüsszeli elutasítás ellenére csökkenti a kormány 2017 januárjától az internet-szolgáltatás áfáját - írta a Világgazdaság kedden a témáért felelős Digitális jólét program titkárságának tájékoztatására hivatkozva.
A lap felidézte, hogy az Európai Bizottság elutasította Magyarország kérését az áfacsökkentéssel kapcsolatban.A kormány azonban kitart, a Világgazdaság cikke szerint arra alapoznak, hogy Pierre Moscovici, az Európai Bizottság gazdasági és pénzügyi biztosa Varga Mihály nemzetgazdasági miniszternek azt írta, támogatja a kormány tervét, hogy lendületet adjon a digitalizációnak, hiszen ez egybevág Brüsszel szándékával.
A biztos ugyanakkor elismerte, hogy a hatályos uniós áfairányelv keretei között a kormánynak nincs lehetősége az internetáfa csökkentésére, de a bizottság rugalmasabb szabályokat szeretne. A Digitális jólét program titkársága arra nem tért ki, hogy a kormány hogyan akarja január elejéig keresztülvinni szándékát, ha csúszik a szabálymódosítás.
A hazai jogszabályok már adottak, hiszen a parlament elfogadta azt a törvénymódosítást, amely kilenc százalékpontos mérséklést hoz – emlékeztet a Világgazdaság. A reklámtörvény módosításával pedig a Facebookot, a Google-t és a hasonló multikat is meg akarják adóztatni 2017-től, ezek a cégek jelenleg ugyanis „kereken nulla forint adót fizetnek” a titkárság közlése szerint.